O klubu

Běžecký klub České spořitelny (BKČS) byl jako spolek založen v dubnu roku 2012.

Klub má okolo stopadesáti aktivních členů z celé FSČS a patří k největším zaměstnaneckým klubů Spořitelny. Za existenci klubu jím prošlo už více než 450 členů. Mimo pracovníky centrály tvoří naší členskou základnu kolegové z Factoringu ČS, Stavební spořitelny – Buřinky, ISCS, Reico a více než padesáti poboček. V klubu máme triatlonisty / ironmany, orienťáky, biatlonisty, dálkochodce, běžce závodů Spartan/Predátor race, “na část úvazku” lyžaře i bikery, kteří jsou též registrovaní ve spřátelených zaměstnaneckých klubech. Mezi čestné členy počítá klub našeho současného nejlepšího ultramaratonce Radka Brunnera a sportovního moderátora ČT1 Vojtu Bernatského.

Výkonný výbor tvoří: Zdeněk Chmel, Marcela Bútorová, Beáta Gorniaková, Pavla Hadačová a Hana Šmejkalová. Fungování výboru hlídá kontrolní a revizní komise, kterou tvoří naši kolegové z Factoringu ČS: Radek LexaLada Jendrichovská

Vítáme mezi sebou běžecké nováčky a těšíme se z jejich prvních běžeckých výkonů a nadšení něco sobě dokázat a překonat lenost i pohodlí. V klubu je celá řada běžkyň a běžců, kteří propadají této krásné závislosti. Běhat není povinnost, hlavní je mít sportovní srdíčko a pozitivní mysl. Většina z nás běžců hobíků běhá pro radost a relax.

 

Kdo stojí za každodenním životem BKČS?

Všichni děláme všechno a každého nás baví něco víc a něco míň.

Z těch původních a aktivních je tady Zdeněk Chmel, který tu naši “sebranku” drží hezky na dráze.
Míra Weber, který, i jako mimospořkový, stále srdcařsky pomáhá se vším, co mu jeho volný čas umožní.  Máťa s Radkem z kontrolní komise nám hlídají rozpočet, abychom se moc nerozšoupávali. Pája, Hanka a Zdeněk jsou za většinou registrací, které za nás klub dělá.  Máťa má jako bonus velmi oblíbenou aktivitu objednávání klubového oblečení a s úsměvem a stoickým klidem řeší smyslné (nadsázka je použita schválně) i nesmyslné reklamace a požadavky, které chodí z klubu. Všichni dohromady pak vymýšlíme aktuality a příspěvky…někdo to vymyslí, někdo zkontroluje a někdo vyžehlí. Bea to pak překlepe sem a připojí pár fotek, abyste se měli na koho zlobit, že vybral tu “úplně nejhorší fotku”, která vybrat šla. 

A jste to hlavně VY, protože bez vás všech by nebylo o čem psát a jaké výsledky sdílet. Čím víc se budete na newsletteru podílet, tím raději budeme. Každá fotka, příspěvek, pocity ze závodu a podnět ke zlepšení se počítá.